«Powrót

Resort finansów na HackYeah 2021

Resort finansów na HackYeah 2021

Resort finansów na HackYeah 2021

Jest to biało czarny napis
  • Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kolejny raz będą partnerem maratonu informatycznego HackYeah.
  • Wydarzenie jest częścią Afterparty Światowego Forum Zarządzania Internetem IGF (Internet Governance Forum) organizowanego w Polsce.
  • W tym roku zgłosiliśmy do konkursu dwa zadania. Jedno z obszaru poboru podatków, a drugie z obszaru analiz finansowych.

W najbliższy weekend (10-12 grudnia) eksperci z MF i KAS wezmą udział w największym maratonie informatycznym HackYeah organizowanym w ramach GovTech Festival.
Wydarzenie będzie miało formę hybrydową i będzie częścią Afterparty Forum Zarządzania Internetem IGF.

Ministerstwo Finansów bierze udział w hackathonieod 2017 r. Angażując przedsiębiorców, urzędników i wszystkich tych, którzy swoimi pomysłami mogą pomóc w transformacji polskiego sektora publicznego, udało się z powodzeniem zrealizować kilka potrzeb biznesowych resortu finansów. Zbudowaliśmy wspólnie elementy cyfrowego świata takie jak DIGITAL TAX czy narzędzia analityczne.

„W tym roku chcemy pozyskać kolejne innowacyjne narzędzia, które pomogą nam w codziennej pracy w obszarze poboru podatków i analiz finansowych" – podkreśla zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

Formuła maratonu programistycznego skupia nie tylko oferty czy dorobek ugruntowanych firm, ale przede wszystkim korzysta z wiedzy i umiejętności młodych ludzi, często studentów, nieprowadzących działalności gospodarczej, a także małych i średnich przedsiębiorstw i startupów.

Zasady konkursu

W wydarzeniu mogą wziąć udział studenci, programiści, project managerowie, inżynierowie, logistycy, analitycy czy gamerzy.

Konkurs startuje 10 grudnia 2021 r. o godz. 18:00, a zakończy się 40 godzin później, czyli w niedzielę 12 grudnia 2021 r. o 10:00. 

Uczestnicy będą mieli do rozwiązaniu (indywidulanie lub zespół do 6 osób) zadania w tym, te przedstawione przez Ministerstwo Finansów na dedykowanej stronie internetowej: HackYeah - HackYeah oraz Discord.

Uczestnicy, których zadania zostaną najwyżej ocenione przez Jury(rozwiązania muszą zdobyć co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów) otrzymają nagrody pieniężne.